Otwarcie roku akademickiego 2013/2014 w Instytucie Muzykologii UJ

Szanowni Państwo Studenci I roku studiów licencjackich i I roku studiów uzupełniających magisterskich

Pragnąc powitać Państwa w progach naszego Instytutu, zapraszam na spotkanie inaugurujące rok akademicki 2013/2014, które odbędzie się 2 października 2013 roku w IM UJ (Sala Kameralna w Pałacu Pusłowskich, ul. Westerplatte 10).

Program spotkania

• 9.45–10.00 – powitanie nowych Studentów przez Dyrekcję, przedstawicieli Pracowników oraz Studentów IM UJ
  • 10.00–10.40 – wykład Pani Prof. dr hab. Alicji Jarzębskiej:

„Święto wiosny" I. Strawińskiego – awatar modernizmu europejskiego

• 10.45-11.30 – Recital Fortepianowy

Fryderyk Chopin
Preludia op. 28

Agnieszka Kawula – fortepian

• Szkolenie biblioteczne oraz wizyta w Ośrodku Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX wieku im. I. J. Paderewskiego – prowadzi Kierownik Biblioteki i Fonoteki IM UJ, kustosz dypl. mgr Stanisław Hrabia:

12.00–13.00: I grupa P.T. Studentów

13.00–14.00: II grupa P.T. Studentów

dr hab. Aleksandra Patalas
Dyrektor Instytutu Muzykologii UJ

Agnieszka Kawula – fortepian

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 6 lat. Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu Laury Osyczki. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej.

Uczestniczyła w wielu konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in. I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim dla Dzieci (1999) i III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Pianistów (2000). W 2006 r. otrzymała wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Młodych Pianistów w Narvie (Estonia) i III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „EPTA" w Krakowie.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich pracując m.in. z prof. Aleksiejem Orłowieckim, Krzysztofem Jabłońskim, Lee Kum Singiem, Katarzyną Popową-Zydroń, Tamasem Ungarem, Johnem Perry'm, Gyorgym Nadorem, Bruno Canino.

Koncertowała w wielu miastach Polski, m.in. na Zamku Królewskim w Niepołomicach, w Busku-Zdroju, na Zamku Królewskim w Warszawie, na Wawelu, a także w Kanadzie podczas warsztatów mistrzowskich Morningside Music Bridge i w Gruzji na festiwalu „Chopin days" (2008). Dwukrotnie nagrywała utwory Fryderyka Chopina biorąc udział w audycji radiowej „Chopin i inspiracje" (Radio Kraków, 2010). W 2011 roku dała dwa recitale chopinowskie w Żelazowej Woli w ramach cyklu „Prezentacje". Artystka zagrała w sierpniu podczas  9. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i Jego Europa" 2013 w maratonie poświęconym 100. rocznicy urodzin prof. Jana Ekiera. Koncertuje również jako kameralistka.

Data opublikowania: 25.09.2013