Koncert uczestników Polsko-Amerykańskich Warsztatów Pianistycznych w Tarnowie / Kąśnej Dolnej

2 lipca 2013 roku w Sali Kameralnej Instytutu Muzykologii UJ odbył się koncert uczestników Polsko-Amerykańskich Warsztatów Pianistycznych w Tarnowie/Kąśnej Dolnej. Koncert został zorganizowany przez Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we wspołpracy z  Paderewski Festival, Paso Robles w Kalifornii oraz Konsulatem Generalnym USA w Krakowie.

Przed rozpoczęciem koncertu dr Andrzej Sitarz, zastępca Dyrektora Instytutu Muzykologii UJ, przywitał przybyłych wykonawców i publiczność oraz przedstawił krótkie wprowadzenie na temat związków Ignacego Jana Paderewskiego z Uniwersytetem Jagiellońskim. Natępnie zabrał głos Marek Żebrowski, Dyrektor Polish Music Center University of Southern California. Koncert, który odbył się po raz trzeci w Instytucie Muzykologii, wpisał się już na stałe w tradycję organizowanych co dwa lata w Tarnowie/Kąśnej Dolnej Polsko-Amerykańskich Warsztatów Pianistycznych.

W pierwszej części koncertu wystąpili młodzi pianiści, uczestnicy wymiany kulturalnej Paso Robles, California–Tarnów/Kąśna Dolna. W drugiej części –  zatytułowanej "Koncert Mistrzów" – zagrali Lars Hoefs (wiolonczela) i Marek Żebrowski (fortepian).

Zob.: program koncertu i plakat.

Data publikacji: 04.07.2013
Osoba publikująca: Stanisław Hrabia