Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Książka dr hab. Anny. G. Piotrowskiej, prof. UJ From Gypsy to Bohemian wyróżniona prestiżową Alan Walker Book Award

Książka dr hab. Anny. G. Piotrowskiej, prof. UJ <em>From Gypsy to Bohemian</em> wyróżniona prestiżową Alan Walker Book Award

Książka dr hab. Anny. G. Piotrowskiej, prof. UJ From Gypsy to Bohemian: A Study of the Musical Rhapsody wydana w 2021 roku przez wydawnictwo Brepols w serii Speculum Musicae została wyróżniona prestiżową Alan Walker Book Award.

Jest to nagroda przyznawana co trzy lata publikacjom, które w znacznym stopniu „przyczyniają się do rozwoju badań nad Lisztem. Tematyka obejmuje życie i muzykę Liszta, życie i muzykę uczniów Liszta oraz inne badania związane z Lisztem”. Wśród poprzednich laureatów tej nagrody znajduje się m.in. Shay Loya. Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się w październiku 2024 roku podczas American Liszt Society Festival)

Książka dr hab. Anny. G. Piotrowskiej, prof. UJ From Gypsy to Bohemian: A Study of the Musical Rhapsody powstała w rezultacie jej badań prowadzonych w ramach projektu BESTROM "Ponad stereotypami: wymiana kulturowa i wkład Romów w europejską przestrzeń publiczną" ("Beyond stereotypes: cultural exchanges and the Romani contribution to European public spaces") finansowo wspieranego przez program HERA (https://www.ncn.gov.pl/przyklady-projektow/piotrowska-anna).

Widok zawartości stron Widok zawartości stron