Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

mgr Anna Salamon

mgr Anna Salamon

email

Anna Salamon muzykolog i bibliotekarz. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem studia muzykologiczne w Instytucie Muzykologii UJ oraz podjęła studia doktoranckie na Wydziale Historycznym UJ. W 2012 roku uzyskała stypendium Cliffor and Mary Corbridge Trust przyznane przez Robinson College (University of Cambridge).

Wiedzę z zakresu edytorstwa muzycznego pogłębiała na Seminarium Edytorstwa Muzycznego organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina (NIFC) oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne (PWM) w 2016 roku w Radziejowicach. W latach 2016-2018 współpracowała z PWM przygotowując skład komputerowy kilkunastu partytur.

W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie dawna książka, zbiory specjalne i archiwalia na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Od 2010 roku zatrudniona na stanowisku bibliotekarza w Bibliotece i Fonotece Instytutu Muzykologii UJ. W latach 2010-2019 współpracowała z Narodowym Uniwersalnym Katalogiem Centralnym (NUKAT) tworząc rekordy bibliograficzne dla różnych typów dokumentów, w tym blisko 1 900 rekordów MARC dla książek, czasopism, nut, fotografii oraz ok. 1 200 haseł wzorcowych (KHW) i haseł przedmiotowych (KABA). Od 2019 roku współpracuje z Biblioteką Narodową tworząc rekordy bibliograficzne oraz deskryptory BN w katalogu ALMA.

Od 2018 roku członek Polskiego Komitetu RILM Abstracts of Music Literature.

 

Artykuły

Wystawy

  • Paderewski – geniusz i charyzma, scenariusz: Michał Jaczyński, Anna Salamon, Justyna Szombara (wystawa planszowa prezentowana w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej), Kąśna Dolna 2020;
  • Paderewski Superstar, scenariusz: Anna Salamon, Justyna Szombara (wystawa planszowa towarzysząca XI Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy prezentowana w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego), Bydgoszcz XI–XII 2019.